Každý den potřebuji boty, které mě budou alespoň trochu reprezentovat. Ne každý má ideální nehty na nohou, anebo mu můžou nohy více zapáchat, je to přirozené, zvláště u mužů. Proto osobně více než sandály preferuji lehké sportovní boty z nylonu a do nich vždy dávám tmavou polokotníkovou ponožku na nohy. V dnešním trhu je hodně takových bot v cenových relacích cca od 400 Kč i do 2.000 Kč. Již měsíc jsem se rozhlížel po nabídce v BREDĚ, CC, Deichmann atd., kdy sice mají některé modely opravdu pěkné, ale i nyní v 50 % slevě prý - se mi zdají nabídky nadhodnocené. Nespěchal sem a vybíral sem důkladně a pečlivě přes 3 týdny. Nikdy se nešidťe v tom, co dáváte čas vybíráním pro sebe. 

V rámci našeho marketingu střídám všechny obchodní centra v Opavě a tedy občas chodím i do Tesca a zde mě už podruhé zaujal DECATHLON. Nejdřív nabídkou stanů před Tescem za pár korun, a podruhé, když sem vstoupil dovnitř. Tisíce položek zboží na sport a camping a myslivost a od každého dalšího trochu. 

Zboží zde sice není poslední módní kolekce, ale kdo upřednostňuje značku a kvalitu a dobrou cenu, nechť neváhá a zavítá sem taky. 

Takže ty otevřené kožené sandály, které úplně osobně nemusím, ale spousta mužů chce, aby noha dýchala, zde mají za 329 Kč vysoce kvalitní. 

Nebudu teď popisovat ostatní zboží, ale zaměřím se výhradně na ty letní boty. 

3 druhy otevřených kožených sandálů od 329 Kč - jednoznačně doporučuji - i asijší obchodníci je mají za podobnou cenu, ale rozhodně ne takovou kvalitu. Moderní tmavé barvy a pevná kůže. Co sem si dále všiml, velice kvalitní polobotky na zimu na denní nošení i v kotníčkovém provedení, zde koupíte v oddělení myslivost za 549 Kč a až je budete nosit, každý Vám je bude závidět, jaký to máte model od Alpine na pohled. 

Já šel ale po nylonových sportovních botkách..

Moje požadavky: Sportovní vzhled, neměnící tvar materiálu, černá barva, vzdušná cirkulace přes otvory v struktuře, dobrá podrážka bez nutnosti dokupovat gelovou podložku. Cena max do 700 kč. 

Model, který mě zaujal vidíte na fotce níže. Podobné sem viděl v Deichmannovi za 999 Kč s malinko jinou barvou v designu a vážně sem o nich přemýšlel, i když se mi cena zdála už vysoká.

Výhoda v Dacathlonu je to, že zboží mají většinou v regálech za sebou, takže se nezdržujete hledáním velikostí v krabicích a máte vše přehledně před sebou. 

Boty jsem vyzkoušel a hned sem byl překvapený měkkým nášlapem. Když zavážete dobře tkaničky jednou, díky zadnímu úchopu botu nazujete, i když je máte zavázané, a takto můžete na pohled sportovní boty využívat jako designové mokasíny. 

Hned sem si je koupil a po 14 dnech můžu konstatovat zatím: 

Tyto boty se hodí i k obleku, k dlouhým kalhotům i k šortkám, i na písečnou pláž nejsou špatné. Perfektně dýchá noha díky kombinací materiálů PVC, nylonu i nějakého druhu látky. Zatím se mi v nich ani jednou nezpotila noha v ponožce. I když prší, nešpiní se a veškeré nečistoty z nich zase rychle opadají. Na rozdíl od jiných podobných bot z nylonu se v nich dá dokonce i utíkat na autobus vzdálenosti do 200 metrů bezpěčně bez ohrožení úrazem z podvrtnutí nohy např. Když bude více pršet, samozřejmě promoknou, ale nízké kaluže díky tvrdé vysoké podrážce v nich můžete bezpečně procházet. 

Boty si užívám. Zatím maximální spokojenost. Budu je maximálně zatěžovat, abych vyzkoušel, jak jsou odolné a zda za velmi výhodnou cenu 599 Kč vydrží aspoň jedno léto. 

Vraťte se do tohoto článku 15.9.2020 a já zde doplním foto bot po aktivním nošení 3 měsíců - a názor na ně v mém zátěžovém testu pro tuto spotřebitelskou recenzi. 


Facebook