Nemůžu si pomoct, ale v Opavě nefunguje hlídková služba POLICIE ČR  na ulicích a zejména v centru není vidět od počátku koronaviru ani jednu pěší hlídku .. To, jak je vidíte na fotce v Bredě, je jenom proto, že tam mají "kontrolní bod" každý den, kdy zaparkují před ní na 10 minut a projdou obchod jedenkrát. kontrolní bod zde: + - 17 hod. 

Přitom hlídková služba vždy byla základem úspěchu bezpečnosti a prevence předcházení nejen přestupkům, ale i závažnější trestné činnosti rázu okrádání na ulici nebo prodej OPL některými zločinci přímo v Dvořákových sadech zejména potom ve spojení z ulice Otické směrem až k náměstí a Bredě přes ulici Ostrožnou. Je pravda, že v těchto místech bydlí hodně rómské populace i často se v těchto místech združují a potom je uprostřed jejich častá zájmová putika Hospoda u Dubu, kde se podobné živly schází sem zaregistroval. 

Autor tohoto článku je specialista redaktor, který v minulosti působil ve státní službě jako i metodik pro shora zmíněnou pochůzkovou službu v určitých aspektech jejich jednání a umí vyhledávat na ulicích seznámení se "zájmovými" občany, kteří k Vám nemají zrovna vždy přátelské úmysly. 

Už 3 x jsem se setkal s osobami, které narušují veřejný pořádek vynucováním koupě kradeného zboží nebo OPL na těchto ulicích, kdy Vám nedoporučuji se nechat zlákat ke koupi, protože se též může stát, že Vám nedodají nabízený halucinogenní obsah, ale "krtka", čistič odpadů, který vypadá podobně a pokud ho požijete třeba nosem, rozežerete si sliznici. Toto je specialita tlustého Róma Mária například. 

V tomto seriálu, který bude v tomto místě webu doplňován, Vám přiblížím v "ostré reportáži", co se děje skutečně na ulicích Opavy, a kdo to tu vlastně ovládá. Pěší hlídky Policie to ale určitě nejsou. A to ani v noci, když jezdím na longboardu okruh Dvořákovi sady - přes náměstí po mramorové dlažbě se dobře jede - nikdy ani noha policisty státního, ani městského. Ano, občas kolem Vás projede auto hlídky motorizované. 

1. nebezpečný prodejce Róm - Mario - jmenuje se jinak, a proto můžeme zveřejnit jeho nepravé jméno, protože nevede k určitelné osobě  - zdroj InspekceGDPR.cz 

menší obtloustlý Róm cca 30 let, který každý den v okolí centra Opavy - zejména pak u Ready baru v okolí Otické prodává seno, které vydává za THC a "krtka čističe do odpadů," co doporučuje lidem prý, aby si to píchli do žíli, že nedostanou koronavir stejně jako TRUMP v Americe si místní zmrd myslí, asi, že bude vtipný. 

Nedoporučuji - tento člověk Vás vždy podělá, ale co horšího, pro svůj prospěch třeba 300 Kč získaných od Vás -  Vám také může těžce ublížit na zdraví a možná Vás i zabít - neumím si představit ani toho "krtka" do sliznice nosu například, to musí být potom poleptané neskutečně bolestivě .. 

Dobře oblečený, ale od pohledu křivák, často v doprovodu mladých vysmažených občanů Opavy bílé barvy pleti. 

Už sem ho ale naučil, v následcích pro něj, když vytáhnete z kapsy KASR STOPPER zná účinky a uteče od Vás i 3 metry daleko a bude křičet, že "on Vás určitě podělat nechtěl." 

Nicméně od tohoto člověka Vám nehrozí fyzické nebezpečí, pokud nebude ohrožený, není v jeho způsobu spáchání TČ fyzické napadaní občanů.

Nenosí zbraně. 

V terénu se pohybuje v pěkném počasi odpoledne v centru a večer v ulici Otické nebo Dvořákových sadech na lavičce číhá na nějakého kupce.

Denně mu stačí k obživě cca 300 Kč, co odředí krtka a někomu blbému - nebo mladému a může to být třeba i Vaše dítě, které bude chtít vyzkoušet super stav - jak mu bude nabízet - koupit - a pozřít nosem, - a pak už možná ani nemusí nikdy už nic cítit .. 

V týdnu od 21.9.2020 

V centru Opavy pravděpodobně funguje organizovaná rómská skupina, která krade po Opavě kola, autorádia a další drahé předměty, které uskladňuje někde v garáži, kdy toto zná ten pěkně oblečený cikánek s copánkem smažka těžká, co napadá slušné občany na ulici a bije je pěstí a za úplatu potom těm okradeným občanům nabízí, že jim ukradené předměty zase prodají zpět - v tomto případě - kolo za 9.000 Kč mělo být vykoupeno zpět za 3.000 Kč. Když si však "copánek uvědomil, že vzal okradeného na místo "skladu" polekal se a začal mu vyhrožovat, že je to jejich obživa (trestná činnost, jak jinak :-)  a pokud někde něco vykecá, že to bude jeho konec.

Vydírání, krádeže, možná i ublížení na zdraví časem, kdo ví?

Zde je exklusivní nahrávka, která se redaktorovi OPAVApromo dostala k dispozici ze dne 27.9.2020 poté, - co další zmínění již zde rómští občané se pokusili na tomto rovněž vydělat a za úplatu tahali okradeného po městě - "jakože to kole všichni společně" hledají, ale přitom z hovoru v nahrávce je zcela jasné, že přesně ten, kdo se představil jako Zdroj, že přesně ví, kdo to kolo ukradl a kde se ta garáž plná kradeného zboží nachází.

Je tam i Vaše ukradené autorádio či kolo?

Poděkujme pánu představenému v nahrávce výše za jeho bomzáctví..

Zdroj nakonec dokonce uvedl, že kolo odcizil nějaký Dominik feťák, který pro tyto výkupníky z "garáže" pracuje krádežemi každý den .. 

 1.10.2020 vidím 1. hlídku Policie ČR po dlouhé době směřovat pěšky do parku ..

3.10.2020 kolem 17 hod se něco vedle mě vyšetřovalo po levé straně 10 metrů, najela tam totiž zásahová skupina, která pod výstražnými světly uzavřela křižovatku

6.12.2020

Tito příslušníci Policie ČR se odněkud vraceli z noční služby, tak při této příležitosti prošli i krátký úsek v Dvořákových sadech ... Děkujeme